
Podzimní příroda má pro nás celou nůši darů, které můžeme využít při výrobě různorodých dekorací. Stačí, když se vydáte na zahradu nebo do lesa – a přírodních ozdob do podzimních věnců, svícnů, kytic a dalších sezónních aranžmá budete mít nespočet.
S příchodem podzimu si i váš interiér žádá příjemnou změnu. Přibydou v něm svíčky a různá podzimní aranžmá. Po letních barvách dostane v interiéru prostor zejména žlutá, zlatá, oranžová, hnědá a červená. Z přírody si přitom můžete domů přinést celou řadu ozdob, které s citem začleníte do různých aranžmá.
V lese si můžete nasbírat hromadu lesklých kaštanů, ze kterých si s dětmi můžete vyrobit tradiční zvířátka. Kaštany můžete i jen tak naaranžovat do misek a skleněných váz. Nasbírejte si také plody netradičního kaštanovníku setého a oříšky z lísky turecké. Hodit se vám budou i tolik chutné plody ořešáku královského, jejichž skořápky si schovejte na předvánoční období. K výrobě podzimních dekorací by vám neměly chybět ani žaludy a bukvice.
Vedle kaštanů a barevného listí jsou takovým novodobým symbolem podzimu také dýně. A tak pokud je máte rádi, udělejte si podzimní dekorace i z nich. Nejenže dýně pěkně vypadají, ale také skvěle chutnají, a tak si z nich můžete uvařit i něco dobrého pro zahřátí.
Do podzimních dekorací se hodí také barevné listí a květy. Do vázy se přitom hodí pestrobarevné astry, jiřiny, třapatky nebo zlatobýly. Typicky podzimní parádu vám doma udělají sušené lampiónky mochyně židovské, ale i jeřabiny, ptačí zob nebo okrasné trávy.
Barevné listy zase můžete využít k výrobě pestrobarevných girland. Z javorových listů se přitom dají vytvořit nádherné růže, které si po uschnutí zachovávají svůj tvar. Ty nejkrásnější listy můžete vylisovat a zalaminovat. Vyzkoušejte k tomuto účelu například listy japonských a dlanitolistých javorů nebo jasanů.
Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.
Komentáře