
Zahradní grily se stávají neodmyslitelnou součástí životního stylu nejen mladých generací. Grilování s přáteli už je takovým symbolem relaxu i zábavy. Každý zahradní gril však potřebuje tu správnou péči a údržbu – a to obzvláště před zimou. Proto abyste si zjara užili první slavnostní zahradní grilování, je třeba se o gril postarat hlavně před zimou. A že tahle, zdá se, bude opravdu nefalšovaná.
Zahradní gril je třeba především důkladně vyčistit. Rozhodně by tak neměl nést známky posledního grilování, a to včetně připáleného tuku. K čistění grilu použijte nejlépe kartáče s nerezovými štětinami a speciální čisticí prostředky, které jsou uzpůsobeny konkrétním povrchům. Vystačíte si ale i s obyčejnou mýdlovou vodou. Před zimou je tak třeba vyčistit především dno grilu od připečeného popelu. Na řadu přijdou také hořáky, plotýnka, mřížka na pečení a mimo jiné i odkládací skříňka grilu. Vyčištěný grilovací rošt je pak třeba natřít bohatou vrstvou oleje.
Jestliže gril necháváte přes zimu v zahradě, neměl by být zkrátka vůbec cítit jídlem, aby nepřilákal okolní zvířata. Pokud čistíte plynový gril, odpojte před samotným procesem plynovou bombu. Jestliže ho necháváte venku, bombu pak zase připojte. Pokud plynový gril skladujete třeba v garáži, ponechejte ho bez ní.
Venku přezimující zahradní gril by měl být chráněn stříškou, případně by měl být umístěn do nějakého praktického výklenku. Abyste zabránili nežádoucímu pronikání vlhkosti, přikryjte zahradní gril dostatečně velkou plachtou. Takto ho přes zimu uhlídáte před nánosem prachu i sněhu. Prodloužíte tak navíc jeho životnost.
Pokud podle těchto instrukcí zahradní gril důkladně vyčistíte, nebudete zjara nemile překvapeni. Zahradní gril vám bude k dispozici téměř hned. Jestliže grilování milujete a nechcete se ho vzdát ani v zimní sezóně, věřte, že řada grilů s poklopem vám umožní i takovouto zábavu. V zasněžené krajině bude navíc takový zážitek o to malebnější.
Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.
Komentáře