
Uvolňující koupel je tou pravou odměnou po náročném dnu. Slibuje ztišení, načerpání nové energie i příjemné hýčkání těla. Jaké jsou vlastně léčivé účinky mořské soli?
Mořská sůl do koupele má řadu pozitivních účinků na váš organismus. Prohřát si tělo v teplé a voňavé koupeli má léčebné i zkrášlující dopady na vaše tělo i duši. Mořská sůl totiž stejně jako ta koupelová obsahuje celou řadu zdraví prospěšných minerálů a stopových prvků. K těm patří zejména sodík, vápník, hořčík, draslík, železo, brom a jód, přičemž právě kombinace těchto látek příjemně revitalizuje lidský organismus.
Mořská sůl do koupele je pro ženy jednou z příjemných cest k mladistvé a hebké pokožce. Minerály, které jsou v ní obsaženy, se totiž dostávají do hlubších vrstev kůže, kde na sebe vážou vlhkost. Při koupeli v mořské soli dochází navíc k prokrvení, vyčištění a vyživení pokožky. Ta je po koupeli mnohem jemnější a mladistvějšího vzhledu.
Koupelová mořská sůl má rovněž antibakteriální účinky. Urychluje proces hojení a celkově pokožku regeneruje. Právě z tohoto důvodu se koupele v mořské soli doporučují především pro pacienty s lupénkou či atopickými ekzémy. Pomohou také těm, které trápí plísně či zápach nohou.
Desinfekční a stahující vlastnosti koupelové mořské soli mají rovněž příznivé účinky pro příjemné řešení gynekologických problémů, hemeroidů i močových cest.
Koupel v mořské soli pomáhá také uvolnit svaly a zmírnit bolesti kloubů. Léčivé látky v soli obsažené navíc pronikají při koupeli do pokožky, přičemž pomáhají zrychlovat látkovou výměnu i oběhový systém. Koupel v mořské soli je tak skvělým způsobem detoxikace organismu.
Obsah jódu v mořské soli pomáhá na problémy s funkcí štítné žlázy. Sůl se také díky svým antiseptickým účinkům používá jako kloktadlo pro léčbu zánětů dásní, aft či nateklých mandlí.
Aromatická koupel v mořské soli navíc zklidňuje nervové napětí a příjemně navozuje tělo na spánek.
Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.
Komentáře