
Sluníčko už pěkně pálí, a tak se začíná blížit sezóna relaxu i zábavy u bazénů, rybníků a koupališť. Pokud si chcete užít chvilky u vody v soukromí a bez nutných stavebních zásahů, pořiďte si do zahrady nafukovací bazén.
Nafukovací bazény vás potěší zejména nízkou cenou a snadnou přípravou k použití. Nafukovací konstrukce je také velmi bezpečná pro koupání malých dětí, protože nemá hrany ani ostré rohy. Bazén také můžete kdykoliv jednoduše nafouknout a napustit. Obvykle stačí rozvinout bazénovou podložku, nafouknout horní límec bazénu a začít napouštět vodu. Se stoupající hladinou vody totiž vystoupá i límec a bazén se tak napustí vcelku bez námahy. Ke snadnějšímu nafukování bazénu si můžete pořídit ruční či elektrickou pumpu.
Další výhodou nafukovacího bazénu je, že se dá snadno přemisťovat po zahradě.
Na rozdíl od klasických zabudovaných bazénů je třeba dávat na ten nafukovací větší pozor, jelikož je náchylnější k poškození. Postavte ho do závětrného místa dále od stromů a keřů, ideálně na trávník. Po skončení bazénové sezóny je třeba nafukovací bazén vypustit, vyčistit a uklidit na suché a nemrznoucí místo. Také po skončení každodenního koupání se doporučuje bazén přikrýt plachtou. Jen se správnou údržbou se váš bazén bude moci pochlubit dlouhou životností.
Bazén si můžete pořídit bez filtrace, nebo si vybrat mezi pískovou a kartušovou filtrací.
Aktuální nabídka nafukovacích bazénů je opravdu široká. Vedle tradičních kulatých tvarů si můžete na zahradu pořídit i bazén čtvercový, obdélníkový či tvarově zcela atypický. Při výběru nafukovacího bazénu si všímejte i tloušťky materiálu, objemu bazénu a také toho, pro jak velké děti je nafukovací bazén vhodný.
Nafukovací bazény už se vyrábějí výhradně bez ftalátů a většinou je jejich povrch z odolného vinylu. Jako příslušenství k bazénu byste měli dostat i náhradní lepicí sadu, tedy záplaty, které můžete využít při menších nehodách.
Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.
Komentáře