
Díky koupelnovým předložkám si po koupeli můžeme stoupnout na něco hřejivě teplého. Předložky zútulní interiér koupelny, ve vlhku však také dostávají pořádně zabrat.
V dnešní době je trh s koupelnovými předložkami doslova přesycen, a tak by si zde měl vybrat opravdu každý. Předložky se vyrábějí z froté, z polyakrylového vlákna, velmi populární jsou také huňaté koupelnové předložky z polyamidu nebo ty z přírodních materiálů, ke kterým patří bambus či sisal. Originálně působí rovněž tkané nebo dřevěné koupelnové předložky.
Zcela nejoblíbenější jsou však předložky z froté a bavlny. Jsou totiž velice příjemné na dotek a také se pyšní skvělou savostí. V koupelně vám navíc v kvalitním stavu vydrží hodně dlouho. Ať už si ale zvolíte jakýkoliv materiál koupelnové předložky, vsaďte na ty s protiskluzovou vrstvou.
Vzhledem k tomu, že jsou koupelnové předložky denně vystavovány různým typům znečištění, je třeba dbát o jejich správnou péči. Bez ní by se na nich totiž mohla docela dobře uchytit plíseň. Většinu koupelnových předložek je možné prát v pračce. Jakmile uschnou, vypadají zase skvěle. U těch nekvalitních a levnějších se však sešlape délka chlupu a po vyprání už se jejich vzhled moc nezlepší. Proto je třeba si při výběru předložky přece jen za kvalitu připlatit.
Vyprané koupelnové předložky je nejlepší sušit na sluníčku. Vzdušné místo je pro jejich sušení zkrátka nejlepší. Jestliže potřebujete předložku usušit rychle, můžete ji na nejkratší program sušit v sušičce. Po vysušení ji však musíte co nejdříve vyjmout. U koupelnových předložek s protiskluzovou vrstvou se vyvarujte sušení na radiátorech, vysoké teploty by totiž mohly tuto vrstvu narušit.
(Foto: Pinterest.com)
Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.
Komentáře