
Možná že bydlení u vody láká i vás. Ačkoliv může na první pohled vypadat romanticky, nese se s ním i několik komplikací. Neodradí vás?
Vodní plochy lidi lákají už odnepaměti. Hlavní výhodou bydlení u vody je možnost užšího sepětí s přírodou, ať už se týká vodních radovánek, rybaření nebo přísunu vody na zavlažování. Krásný výhled z takových stavení byl přitom k nezaplacení. Dnes už se však lidé od bydlení u vody spíše drží zpátky, hlavní obavou jsou totiž povodně. Trend bydlení u vody – ať už trvalého nebo toho sezónního na chalupě – tak ve velkém střídá budování bazénů a jezírek v zahradě. Řada odvážlivců však stále nedá na trvalé bydlení u vody dopustit.
Zaplavení nemovitosti hrozí i v případě, že máte v blízkosti docela malý potok. Rázem tak pro pojišťovnu spadáte do rizikové kategorie. Často se však stává, že když už si někdo nemovitost u vody pořídí a přijde povodeň, vypořádá se s tím. Po čase už člověk zapomene, i když si užil své. Přesto však v ohrožených oblastech zůstávají především ti, kteří s k danému místu vytvořili srdeční vztah. I když je také pravda, že zasažené nemovitosti jsou mnohdy neprodejné a jejich majitelé vlastně ani nemají jinou možnost, jak situaci řešit.
Lidem v případě obydlí u vody vadí ale i jiné věci než možnost povodní. Patří mezi ně zejména tolik otravný hmyz. U vody však mají strach i o své děti.
Bydlení u vody nebo přímo na vodě – v případě hausbótu – ale využívají ti lidé, kteří se vody nebojí. Využívají tak blízkosti přírody a učí se žít se všemi jejími rozmary. A co vy a bydlení u vody?
Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.
Komentáře