
Pokud si jdete koupit nějaký ten nový kuchyňský spotřebič, možná že už v obchodě přemýšlíte, jak moc obtížné bude jej čistit. Kolikrát tak estetickou stránku přebije ta praktická. S čištěním kuchyňských spotřebičů to však vůbec nemusí být komplikované, stačí znát pár osvědčených tipů.
Myčky na nádobí, lednice, trouby, sporáky, varné desky, digestoře, konvice, ... I když je používáte šetrně, nečistotám se nevyhnete. Zkuste se jich ale zbavit co nejdříve, zápasy s usazenou špínou nemusejí vždy končit vaším úspěchem.
Pokud jste si po vaření či smažení zašpinili sporák, počkejte, až vychladne, a hned poté odstraňte nečistoty tekutým pískem a houbičkou šetrnou k typu povrchu vašeho sporáku. Postupujte šetrně tak, abyste ho nepoškrábali. Vedle tekutého písku seženete určitě i speciální a k podobným povrchům šetrné čisticí přípravky, které si hravě poradí i se špínou kolem hořáků.
Šetrné čištění bez drastických drátěnek provádějte především v případě nerezových ploch, na jejichž povrchu je všechno příliš vidět. Sáhněte po speciálních čisticích prostředcích a vyvarujte se použití hrubých tekutých písků. Kuchyňské spotřebiče s nerezovými plochami čistěte opatrně za použití šetrných utěrek z mikrovlákna, které zanechají lesklý nerezový povrch čistý a nepoškozený.
Podobná míra opatrnosti se vyplatí i v případě čištění povrchu sklokeramických desek, kdy je dobré dát při pravidelné údržbě přednost speciálním čisticím přípravkům určeným právě pro varné desky. Na větší nečistoty lze použít speciální škrabku na sklokeramické desky, při čištění menších nečistot si vystačíte s houbičkou namočenou ve vodě nebo některém speciálním čisticím přípravku. Pokud nechcete přijít o jemný a lesklý povrch bez rýh, zapomeňte na používání drsných houbiček, drátěnek a samozřejmě i tekutého písku.
Komentáře