
Čištění kuchyňských spotřebičů není náročné, jen se vyplatí věnovat se mu hned, jak se objeví první nečistoty. Pak je dobré vědět, jakou čistící technikou zachováte povrch svých kuchyňských spotřebičů čistý a nepoškozený.
Nejlepší prevencí před obtížně odstranitelnými usazenými nečistotami na povrchu kuchyňských spotřebičů je zkrátka včasné čištění. Zatímco čerstvou špínu odstraníte hned, s tou usazenou po dobu několika dnů už to tak snadné nebude. Věnujte se tedy péči o povrch kuchyňských spotřebičů včas a vyvarujete se tak řadě zbytečných komplikací.
Především ledničky a mrazáky si říkají o čisté prostředí. Jelikož v nich uchováváte potraviny, měli byste zejména těmto kuchyňských spotřebičům dopřát dostatečnou péči. K čistění ledničky po odmrazení je třeba použít speciálních antibakteriálních čisticích přípravků. Jestliže se chcete vyhnout použití chemických prostředků ve své ledničce, vyčistěte ji octovou vodou. Ocet navíc slouží jako skvělý pohlcovač pachů.
Také myčka na nádobí vyžaduje důkladnou a pravidelnou péči. Pokud jste na stěnách myčky objevili tmavé povlaky, budou nejspíše způsobeny příliš tvrdou vodou. Vsaďte proto na použití správného změkčovače vody. Abyste zabránili možnému zápachu, čistěte pravidelně také filtry. Výhodou, která usnadňuje ruční čištění myčky, jsou speciální čisticí přípravky. Ty stačí do myčky vložit a nechat ji projet jedním mycím procesem bez nádobí.
Důležité je také pravidelné čištění varné konvice. Její vnější povrch vyčistíte snadno, s vnitřkem, ve kterém se kolikrát usazuje vodní kámen, už je to složitější. Buď můžete zkusit klasický odvápňovač, nebo již zmíněný ocet. Vodní kámen odstraníte, pokud do vody v konvici nalijete větší množství octa a necháte několikrát povařit. Nejenže se zbavíte nežádoucího vodního kamene, ale vnitřek konvice navíc dezinfikujete. Nezapomeňte pak vnitřek konvice několikrát důkladně propláchnout.
Komentáře